Angličtina se dětem dostává do uší. Školy vsází na dvojjazyčnou výuku předmětů

Datum publikace: 26. 04. 2022
Periodikum:
idnes.cz
Učit přírodní vědy nebo tělesnou, hudební či výtvarnou výchovu česky? Na některých školách přežitek. Ředitelé stále častěji sahají po dvojjazyčné výuce předmětů. Žáci díky tomu dosahují ve srovnávacích testech lepších výsledků a zároveň se v cizím jazyce zlepšují.

Tajemnou zkratku CLIL, kterou je možné najít na stránkách čím dál tím více základních a středních škol, lze přeložit jako vzájemná propojená výuka předmětu a cizího jazyka. Snahou metody, kterou uznává ve výuce i ministerstvo školství, je dopřát dětem, aby se ve škole s cizím jazykem setkávaly i mimo hodiny angličtiny. Nejčastěji se touto formou vyučují přírodní vědy nebo jednotlivé výchovy, které mají navíc tu výhodu, že učitel rovnou prakticky ukazuje to, o čem před chvílí mluvil. Česky mluvící učitel vysvětluje látku v tandemu s rodilým mluvčím, žáci si tak osvojují jak probíranou látku, tak nové fráze a slovíčka z cizího jazyka.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/metoda-clil-pri-vyuce-na-zakladnich-skolach.A220412_112348_domaci_imat

scrabble